Betónové ploty – výroba a montáž

Betónové ploty sa skladajú z nosných stĺpov a plotových železobetónových dosiek, ktoré sa kladú na seba podľa požadovanej výšky plota. Montáž sa vykonáva vkladaním jednotlivých dielcov do vopred zabetónovaných stĺpikov. Hlavnou výhodou použitia betónových oplotení je ich pevnosť, takmer neobmedzená životnosť a možnosť použitia v prevedení bezfarebnom, alebo farebnom, podľa vlastného želania. Pohladové tvary sú na prednej strane, zadná časť výrobku je hladká s úpravou hladítkom.

Betónové ploty sú veľmi odolné voči poveternostným podmienkam. Vďaka tomu že sú plné neprejde cez ne okolitý vietor. Ak dôjde k ich poškodeniu, je možné ich ľahko opraviť. Hlavný rozdiel medzi betónovými plotmi a plotmi vyrobenými z kameňa je hlavne v krátkom čase ich montáže.

Betónové oplotenia sa vyrábajú z vysoko kvalitného vibrovaného betónu a sú vystužené oceľovými prútmi. Samotné betónové oplotenie vzniká osadením bariérových dosiek medzi pripravené betónové stĺpiky. Oplotenie sa dá namontovať bez použitia mechanizmov, ručne, vzhľadom na váhu jeho jednotlivých prvkov. Celá konštrukcia je vhodná na použitie aj v ťažšom a neprístupnejšom teréne. Maximálna výška oplotenia je až 250 cm, celková maximálna dĺžka oplotenia nie je limitovaná.


Výhody betónového plota

• jednoduchá montáž

• veľké množstvo kombinácií jednotlivých typov

• bez betónového základu

• cenovo dostupné pre každého

• možnosť náteru fasádnou farbou

• plne rozoberateľný

• chráni majetok pred cudzím poškodením

Betónové ploty sú vhodné pre domy, chaty, firmy, pozemky, lesy, garáže, cintoríny, školy, obecné úrady, priemyselné parky.

Dostupné možnosti oplotenia: 

Dostupné výšky oplotenia: 
- výška 1,5m
- výška 1,75m

- výška 2,0m

- výška 2,25m

- výška 2,5m

Dostupné vzory oplotenia:

- bridlica/lámaný kameň
- nepravidelný vzor tehlička

- vzor MIX

-mediteran

-vlna